Каталог

Ua

Поради

Як обрати душовий піддон: 5 слушних порад

03 Травня 2019
9799
Фото - Прямокутна душова кабіна

Облаштовуєте ванну кімнату і застопорилися на душовій кабінці? Її функціональність і довговічність диктує душовий піддон. Саме від розмірів душового піддону залежить, наскільки комфортними будуть лазневі процедури

Облаштовуєте ванну кімнату і застопорилися на душовій кабінці?

Її функціональність і довговічність диктує душовий піддон. Саме від його розмірів залежить, наскільки комфортними будуть процедури, чи зможете ви прати та інше. Перед покупкою рекомендуємо підготуватися теоретично. Ми розповімо основні моменти, які важливо знати при виборі піддону для душу.

Матеріал душового піддону

Америку не відкриємо: матеріал виробу дорівнює його зносостійкості і практичності. І піддони для душу не виняток. Найпопулярнішими матеріалами, з яких їх виготовляють, сьогодні є кераміка, пластик, акрил, штучний камінь та емальована сталь. У кожного з них свої переваги і недоліки.

  1. Керамічні піддони – найдорожчі. Візуально вони виглядають більш виграшно, вода, стикаючись з цією поверхнею, не шумить, палітра кольорів і форми зможуть догодити самому вимогливому клієнтові. Але є у використанні і недоліки. По-перше, кераміка холодна, а значить, купатися взимку буде некомфортно – доведеться застеляти чашу килимком або накривати дерев'яною решіткою. По-друге, на цьому матеріалі легко утворюються відколи (якщо ви раптом впустите щось важке). І третє – варіацій розмірів не так вже й багато.
  2. Душовий піддон із пластику – найдоступніший варіант. На цьому плюси, мабуть, і закінчуються. Судіть самі: пластик слизький, може деформуватися при коливаннях температур, легко дряпається і важко миється. Ще один нюанс – дешевий пластик може докучати неприємним запахом.
  3. Акрилові піддони в Києві – найбільш ходовий товар. Їх популярність пояснюється легко. Це матеріал середньої цінової категорії. Він міцний, прекрасно миється, має хорошу звукоізоляцію, теплий. З мінусів – легко дряпається і може тріснути при сильному ударі.
  4. Піддони зі штучного каменю – одні з найдорожчих. За властивостями схожі з керамікою: безшумні, міцні, співдружні з будь-яким дизайном – можна обрати забарвлення під дерево, мармур, граніт та інше. Недоліки: холодні, сколюються, нелегкі за вагою.
  5. Емальований сталь – доступний матеріал. Але мінусів багато. Емаль сколюється, вода, стикаючись зі сталлю, гуркоче на всю квартиру, а ноги мерзнутимуть в холодну пору року. Останні два недоліки можна усунути, якщо зробити звуко- і теплоізоляцію. Але це додатковий клопіт і витрати, які навряд чи себе окуплять. До того ж, сталь виглядає дешево і може нівелювати ваш добротний ремонт.

Представлені на ринку сантехніки також піддони для душу з чавуну (дуже міцні, але і дуже важкі), натурального каменю (довговічні, масивні, вишукані, але дорогі), дерев'яні і навіть скляні (обидва варіанти оригінально виглядають, але недешево коштують).

Який обрати – високий або низький?

Глибина піддону для душу – вагома складова правильного вибору. Від неї залежить, наскільки багатофункціональним він буде. Залежно від глибини, піддони бувають дрібними (1-4 см), середніми (5-20) і глибокими (до 70 см). Перші годяться тільки для прийняття душу. Будь-які інші побутові потреби стають неможливими. Але у них є і переваги. Такі моделі зручні для дітей і літніх, оскільки не вимагають ніяких зусиль для входу в кабінку. Та й сама душова буде виглядати акуратно.

Середні – більш практичні. У них можна не тільки митися, але і попарити ноги, обмити дитину, влаштувати невелике прання. Глибокий піддон для душу – самий функціональний. В такому можна комфортно купатися разом з дитиною, при бажанні «прийняти ванну», випрати і навіть помити собаку.

Розмір має значення

Ще одна важлива характеристика піддону для душу – його розміри. І «танцювати» вони будуть від площі ванної кімнати. Якщо місце не дозволяє, доведеться обмежитися вибором моделі 60 на 60. Виправдати її може тільки безвихідне становище – ні про який комфорт говорити не доводиться.

Глибокий піддон для душу 90х90 – класика жанру. У ньому ви будете почувати себе комфортно – ніякої скутості і незручності.

Піддони розміром 120 на 100 і більше – для сімей, де цінують простір і люблять приймати душ удвох. Підвищеним попитом такі варіанти не користуються.

Вивчаючи розміри піддону, пам'ятайте, що точні цифри вказуються в квадратних і прямокутних моделях. В круглих довжину і ширину позначає діаметр, в овальних шириною буде діаметр вузької сторони, а довжиною – широкої.

Важливо також відразу обрати двері і стінки для душової. Підібрати їх під розмір буває не так просто.

Практичні поради по душовому піддону

  • Безпека – головний критерій використання душової кабінки. Обирайте піддон з рифленою поверхнею – так ризик падіння і ковзання зведеться до нуля. Зробити поверхню менш слизькою допоможе також гумовий килимок або дерев'яний настил;
  • Мало місця у ванній кімнаті? Віддайте перевагу кутовим, прямокутним або квадратним моделям;
  • Обов'язково перевіряйте комплектуючі до піддону. Важливо, щоб в комплекті був сифон. В іншому випадку при установці можуть виникнути проблеми – підібрати сифон під розмір зливу непросто;
  • Всі стики необхідно ретельно загерметизувати. Інакше вода виходитиме через щілини, а це підвищена вологість, грибок і ризик затоплення сусідів;
  • Якщо ви хочете облаштувати душову нішу, придивіться в Києві до піддонів квадратної форми або прямокутної форми. До інших не знайдете дверей.
Відео - Відкрита або закрита. Як вибрати душову кабіну?
Коментарі
Всього коментарів: 0
  • Спочатку нові
  • Спочатку старі
написати відгук