Каталог

Ua

Поради

Метласька плитка: особливості застосування дрібноформатної кераміки

29 Серпня 2017
8897
Метласька плитка: особливості застосування дрібноформатної кераміки

Якщо ви хочете знайти оригінальне і довговічне покриття для підлоги, варто розглянути метлаську плитку.

Якщо ви хочете знайти оригінальне і довговічне покриття для підлоги, варто розглянути метлаську плитку.

Метласька плитка - це дрібноформатна керамічна плитка, яку виготовляють з порцелянової суміші з додаванням пігменту і необхідних домішок. У процесі випалювання при температурі понад 1200 градусів плитка дуже ущільнюється, тому готовий продукт стійкий до зносу, морозів та дії хімічних речовин. За ступенем міцності метлах можна порівняти з керамогранітом. Вона невибаглива в догляді. Довговічність і стійкість до пошкоджень подовжують термін служби. Побутова та промислова техніка не залишає на ній сліди під час переміщення.

Зовнішній вигляд дрібноформатної плитки

Різноманітність колірних рішень, форм і візерунків зробили метлаську плитку затребуваною у багатьох інтер'єрах. Вона має форму як невеликих квадратів, прямокутників або октагонів, так і дрібніших фігур, схожих на мозаїку. Розміри окремих фрагментів коливаються від 3.5 см до 15 см. Поверхня плитки гладка, з рифом або утисненням з певним малюнком.

Метласька плитка має ряд переваг.

  • Метлаську плитку з упевненістю можна зарахувати до низки найтвердіших облицювальних матеріалів. Предмети, які впали на поверхню, не розіб'ють її і не залишать на ній ні подряпин, ні вм'ятин.
  • Цей облицювальний матеріал має високу стійкість до хімічних речовин. Йому не страшні впливи кислот, лугів, вологи чи перепади температур.
  • Метласька плитка зберігає насичений колір на весь термін служби. Пігмент фарбує всю її масу, надійно закріплюючись в процесі випалювання.

Залежно від способу виробництва, метлаську плитку можна класифікувати на кілька видів.

  • Плитка, виготовлена ​​шляхом змішування глини, спеціальних добавок і води. Отриману сировину пресують і нарізають елементи потрібної величини.
  • Лиття. Для виготовлення плитки цим способом сировину заливають у спеціальні форми і обпалюють із високою температурою.
  • Екструзія. Сировина протікає з допомогою трубочки, створюючи стрічку, яку нарізають і випікають. Плитка, виготовлена ​​таким способом, вважається найбільш якісною.

Традиційно метлаську плитку застосовують як покриття для підлоги в житлових і громадських приміщеннях. Також її використовують для фасадних робіт.

Метласька плитка буде доречною в будь-якому інтер'єрі: у вітальні, кухні, вестибюлі, біля парадного входу тощо. Під час облаштування дачі, плиткою прикрашають майданчик перед входом, терасу, галерею. Метласька плитка є прекрасною альтернативою для укладання садових доріжок.

Правила догляду за метлаською плиткою

Метласька плитка невибаглива в догляді. Вона не потребує ремонту, за умови, що укладання покриття підлоги проведено правильно. І здатна прослужити 50 років. Це і є ї основною перевагою.

Для збереження кольору покриття підлоги треба мити теплою водою з додаванням оцту (1 склянка на відро води).

Під час використання побутової хімії обов'язково читайте інструкцію на етикетці. Після її використання необхідно промити плитку чистою водою.

Також візерунок можна натерти воском, попередньо розтопивши його на паровій бані. Це найдавніший спосіб догляду за метлаською плиткою.

Коментарі
Всього коментарів: 0
  • Спочатку нові
  • Спочатку старі
написати відгук