Складність ремонту зумовлюється жорсткими вимогами, які пред'являються до кухонного простору. Адже кухня повинна об'єднувати в собі привабливий зовнішній вигляд, зручність розташування меблів і побутової техніки та функціональність.
Ремонт кухні - погляд сучасності
З давніх часів кухня вважалася домівкою, збереження якої відігравало велику роль для всієї родини. Сучасна ж кухня також повинна бути не лише функціональним приміщенням, але і красивою, затишно оформленою. У цій статті ми познайомимо вас з порадами професійних дизайнерів і будівельників, які розкажуть, як правильно зробити ремонт на кухні, вибрати меблі, як підібрати кольорову гаму і якими матеріалами краще скористатися.
Етапи ремонту
Як і у всіх підготовках до ремонтних робіт, в ремонті кухні радимо діяти за чітко прописаним планом, оскільки ремонт на кухні - непросте заняття. Складність ремонту зумовлюється жорсткими вимогами, які пред'являються до кухонного простору. Адже кухня повинна об'єднувати в собі привабливий зовнішній вигляд, зручність розташування меблів і побутової техніки та функціональність.
Весь процес ремонту кухні умовно можна розділити на два основних етапи - планово-дизайнерський і обробний.
Перший етап - вибір дизайну. Тут ви визначаєтесь, що будете робити: капітальний або косметичний ремонт кухні, євроремонт або ексклюзивний ремонт із залученням дизайнера. Але не варто забувати, що кухня - приміщення, функціональність якого будується за особливими законами, тому вибір дизайну кухні краще довірити професійному дизайнеру.
Другий етап - власне ремонт. Почати ремонт треба з підготовки приміщення: повністю звільнити його, тобто демонтувати старі комунікації, стелі, шпалери, штукатурку, кахельну плитку зі стін, розетки, стару підлогу, плінтуси, а потім вивезти сміття. Ну, що ж, простір для втілення в реальність дизайнерських фантазій готовий.
Дизайн-проект кухні вашої мрії
Завжди приємно бути дизайнером своєї власної квартири, в тому числі й кухні. Тут все залежить саме від вашої фантазії і переваг у кольорі. Можна використовувати декілька різних стилів, а в результаті отримаи свій власний, абсолютно неповторний і такий, що ідеально вам підійде. Якщо ж ви хочете витримати всю кухню в одному стилі, не варто забувати, що вона повинна бути комфортною і затишною для вас.
Отже, переходимо до складання дизайну. Як вважають дизайнери, ідеальна форма приміщення для кухні - подовжений прямокутник. Саме з такою формою потрібно менше площі для зручного облаштування кухні меблями і побутовою технікою.
Щодо вибору колірного оформлення, то тут все просто. Для збільшення обсягу і простору кухні, нехай і візуального, краще використовувати світлі відтінки. Але не варто забувати, що білий колір вимагає додаткових акцентів кольору й яскравих декоративних елементів. Такі кольорові акценти створюють дрібні елементи декору, штори, настінні прикраси, годинники, рушники, серветки.
Для створення теплої, невимушеної атмосфери прекрасно підуть світло-жовті, лимонні або яблучні відтінки. Такі поєднання створюють в кухні ефект свіжості і чистоти. Зелена гама заспокоює, сприяє покращенню настрою і збуджує апетит. Для просторих кухонь та їдалень прийнятний варіант оформлення в червоному, помаранчевому і жовтому кольорах. Оскільки помаранчевий колір сприятливо впливає на роботу нервової системи, покращує роботу внутрішніх органів, а елементи червоного в декорі роблять кухню значно яскравішою і веселішою. Але якщо у вас стандартна малометражна квартира, краще не використовувати ці кольори, бо ці насичені відтінки візуально зменшують обсяг приміщення. Дуже яскравими і життєрадісними виглядають кухні, виконані в синіх тонах.
Під час вибору рішення кольору для кухонного інтер'єру розглядається і питання про колір кухонних меблів, побутової техніки та аксесуарів. Зараз великою популярністю користуються дерев'яні меблі для кухні, виготовлені з деревини світлих порід.
Ще один важливий момент при підготовці дизайн-проекту кухні вашої мрії - слід уникати важких штор. Навпаки: для оформлення вікон на кухні краще використовувати прозорий і напівпрозорий тюль. Бажано, щоб кухонні занавіски теж були веселими і світлими.
Список правил, важливих для ремонту кухні
1. Під час ремонту кухні насамперед обов'язково потрібно знати розміри меблів для кухні, щоб розуміти, яким буде і заповнений, і вільний простір. Для високих меблів і техніки найкраще місце - уздовж робочої зони.
2. Для зручності приготування їжі, найкраще кухонне обладнання плиту, мийку, холодильник, витяжку, і, якщо є, посудомийну машину розміщувати в технологічній послідовності процесу, тобто приготування їжі, зберігання продуктів (холодильник) - мийка - обробка (робочий стіл) - плита.
3. Дуже важливо ретельно продумати схему проводки електрики, порахувати навантаження, підібрати кабелі, точно зрозуміти, де повинні бути розетки, вимикачі, якою буде витяжка.
4. Пам'ятайте: кухня - вологе приміщення, стеля в ній треба будувати з вологостійких матеріалів. А щоб ремонт довше радував вас, виблискуючи чистотою і свіжістю, потрібно, щоб ці матеріали були ще й такими, які можна помити.
Все написане вище потрібно врахувати і чітко продумати на початковому етапі ремонту - складанні дизайн-проекту.
Матеріали для ремонту
Як вже говорилося раніше, кухня - це єдине в будинку приміщення, в якому меблі обов'язково повинні підбиратися ще до початку ремонту. Різноманітні покриття і поверхні стін, стелі, повинні бути з вологостійких матеріалів. Адже процес приготування їжі неминуче супроводжується появою різних забруднень, видалити які часто можна тільки з допомогою миючих засобів. Але тут будівельні магазини порадували нас своєю різноманітністю, тому вибір матеріалів для ремонту кухні просто величезний.
Порада: Починати ремонт краще зверху вниз.
Стеля. Експерти радять фарбувати стелю водоемульсійною фарбою, обклеювати декоративними пінополіуретановим плитами, монтувати з металевих або пластикових панелей (підвісна стеля).
Стіни. Один з найкращих варіантів - оформлення стін кухні керамічною плиткою. Керамічний фартух розраховують, вже знаючи, на якій висоті будуть висіти і стояти кухонні шафки і вбудована техніка. Ще одним варіантом для оформлення стін є бамбукові або склошпалери під фарбу.
Підлога. Кінцевим моментом у ремонті кухні буде заміна покриття підлоги. Сьогодні найпоширеніший варіант покриття для підлоги на кухні - керамічна плитка або керамічний граніт, оскільки плитка є ідеальною прикрасою для будь-якої кухні, до того ж, за нею просто доглядати. Така підлога прослужить не один десяток років.
Ще одним варіантом для покриття підлоги на кухні є ламінат або лінолеум. Можливі й комбіновані варіанти покриття кухонної підлоги: наприклад, в робочій зоні укладається плитка, а на решті частині підлоги - ламінат. Ламінатні підлоги міцні, вологостійкі, не стираються, легко монтуються. Реальний термін служби 10-20 років.
І тільки після того, як всі оздоблювальні роботи завершені, можна починати установку розеток, вимикачів і світильників. Завершальним етапом стане монтаж кухонного обладнання та меблів.
Порада. Зону, де будуть розташовані кухонна мийка, посудомийна і пральна машини, необхідно додатково гідроізолювати.
Розміщення обладнання
Плита. Плита - це, без сумніву, один з головних кухонних атрибутів. Вона може бути як традиційною, так і з окремо виконаними елементами. Під час установки плити необхідно бути дуже обережним, особливо якщо це газова плита.
Змішувачі для кухні. Особливою популярні у покупців двовентильні змішувачі для кухні, які оснащені гнучким зливом, далі йдуть прямі виливи класичної, із злегка потовщеною або сплющеною формою. На виборі змішувача для кухні ми зупинилися в окремій статті.
Витяжка. Сучасну кухню абсолютно неможливо уявити собі без витяжки. Тим більше, що кухня сьогодні - не тільки робоче місце господині, але і їдальня або вітальня. Як і у всій квартирі, тут повинне бути чисте і свіже повітря. Потужність витяжки розраховують враховуючи обсяги приміщення.
Мікрохвильові печі. «Мікрохвильовки» зручні в основному для швидкого підігріву готової їжі та для швидкого розморожування продуктів. Встановлювати мікрохвильову піч бажано на рівні очей. Якщо для цього ви маєте намір вбудувати її в верхній ряд шаф, переконайтеся в тому, що водночас буде забезпечений доступ повітря до вентиляційних отворів, які є на її корпусі.
Холодильник. Найраціональніше за правилами оформлення інтер'єру кухні розміщення холодильника - в блоці з кухонними меблями.
Освітлення. Крім зручності розміщення обладнання, посуду, приладів і продуктів, для продуктивної і зручної роботи на кухні необхідні ще хороші вентиляція і освітлення. Для цього над плитою обов'язково повинен функціонувати витяжний пристрій, а всі робочі зони (в тому числі і плита) повинні бути висвітленими локальними світильниками. У зоні кожного робочого столу (якщо їх декілька) має бути встановлено не менше двох електророзеток (бажано суміщених в одному блоці) для підключення кухонних електроприладів.
Меблі. Якщо взяти до уваги, що багато хто з нас більшу частину домашнього часу проводить на кухні, бажання надати її інтер'єру затишку цілком природне. Теплу і затишну атмосферу надають: обідній стіл з кутовим диваном або м'якими стільцями; м'яке, розсіяне світло від настільної лампи, що стоїть на ньому, або світильника, який низько висить над ним; декор і картини на стінах; квіти в підлогових вазонах й інший антураж житлової кімнати.
Цікаві факти
Щорічно на кухні населення планети Земля, яке займається приготуванням домашньої їжі, проводить в середньому 3 трильйони годин.
Слово «кухня» сягає своїм корінням у давні часи. Вчені-етимологи вважають, що поняття зародилося в латинській мові і буквально означало приміщення, де готують або куховарять. У слов'янську мову слово «кухня» прийшло з німецької мови. До цього часу аж до 1717 сучасна кухня йменувалася поварнею.