Ваші діти люблять бігати босоніж і грати на підлозі? Тоді одна з найпопулярніших і зручних систем опалення приміщення «тепла підлога» вам просто необхідна.
Шукаєте надійну систему опалення? Ваші діти люблять бігати босоніж і грати на підлозі? Тоді одна з найпопулярніших і зручних систем опалення приміщення «тепла підлога» вам просто необхідна.
Як показує практика, система опалення «тепла підлога» підходить абсолютно всім. Зовсім не має значення, яке приміщення ви бажаєте утеплити, чи то будинок, квартиру, офіс або тільки ванну кімнату. Пам'ятайте, що система «тепла підлога» ніколи не завадить втіленню ваших дизайнерських задумів під час планування інтер'єру і розстановки меблів, але найголовніше: вона є запорукою здоров'я для кожної родини!
СТОРІНКИ ІСТОРІЇ
За різними даними, системи «тепла підлога» відомі людству від двох до п'яти тисяч років. Одна з перших згадок про теплі підлоги зустрічається в текстах про давньоримські терми (лазні). У таких системах підігріте повітря проходило по спеціально відведених для нього каналах в кам'яній підлозі. Подібні системи були і в турецьких лазнях, до того ж там вони були обов'язковим атрибутом.
Ще одною державою, де з давніх часів використовується система теплої підлоги, є Корея. Передбачається, що дана система, яка має назву «ондоль», що означає «теплі порожнини», була винайдена в час трьох корейських держав (I ст. до н.е. VII ст. н. е.).
За історичними даними, принцип роботи ондоль такий: в кухні або у зовнішній стіні кімнати розташовувалася піч, а під підлогою прокладалися спеціальні горизонтальні тунелі для диму і гарячого повітря, який проходив по порожнинах під час спалювання дров в печі. Особливий пристрій системи обігріву підлоги допомагав утримувати тепло протягом довгого часу. Сьогодні обігрів підлоги з допомогою подібної, але тільки вдосконаленої системи, є типовою рисою традиційного корейського будинку.
Тепер заглянемо в більш сучасний час, так, на початку ХХ століття з появою насосів з'явилася тепла підлога, які використовувала у своїй роботі нагріту воду. І, нарешті, з середини минулого століття почали поширюватися системи з використанням нагрівальних кабелів. Завдяки своїм перевагам сучасні системи «тепла підлога» стали популярними в багатьох країнах світу. Зокрема, це країни Північної Європи - Фінляндія, Швеція, Данія, де ними обладнано понад 60-90% будинків. Цікаво, що досить швидко поширюються ці системи в країнах з досить теплим кліматом - Іспанія, Франція, країни Латинської Америки, Близького Сходу. За словами фахівців, це пов'язано з тим, що опалювальний період в цих широтах дуже короткий, а найбільш низькі температури часто не опускаються нижче +3 - + 5 ° C.
У нас системою «тепла підлога» поки можуть здивувати не більше 10% будівель. Але найцікавіше те, що ще років п'ятнадцять тому українському споживачеві про можливості теплих підлог не було практично нічого відомо.
Переваги теплої підлоги
Простота терморегулювання. Можливість своєчасного управління системою за бажанням дасть вам можливість змінювати температуру або взагалі відключити кабель. Підлогу також оснащують спеціальним терморегулятором, що дозволяє економити електроенергію.
Економія теплової енергії. У житлових будинках економія теплової енергії становить 20-30%, в приміщеннях з високими стелями (заввишки від трьох метрів) до 50% і вище. До того ж система забезпечує ідеальну різницю температур між підлогою та стелею.
Легкість установки. Монтаж системи «теплої підлоги» не завдасть вам особливих складнощів.
Компактність. До цієї переваги треба зарахувати також і економність засобів. Адже монтаж теплої підлоги забезпечує в приміщенні багато вільного місця. Завдяки тому, що система прихована від очей в підлогове покриття, дизайн інтер'єру приміщення нічим не порушений.
Екологічна безпека. Всі частини комплекту, які передбачають укладання теплої підлоги, відповідають сучасним вимогам і нормам безпеки. До того ж вони не пропускають електромагнітне випромінювання і перешкоджають утворенню пилу, чим знижують ризик виникнення реакцій алергенного характеру, а велика частина тепла (до 70%) передається випромінюванням, завдяки чому сприймається комфортніше;
Довговічність. З огляду на запатентовані технології та багаторічну гарантію, система тепла підлога призначена для тривалої експлуатації.
Порада! У приміщеннях з постійним перебуванням людей максимальний нагрів поверхні підлоги за європейськими нормами повинен складати + 29 ° С, в басейнах, санвузлах і приміщеннях з нетривалим перебуванням людей - до + 33 ° С, проте середня температура поверхні підлоги за опалювальний період коливається в межах плюс 24-26 ° С.
Вибираємо систему «тепла підлога»
Радимо вам під час вибору системи «тепла підлога» відповісти собі на кілька питань. Це дуже допоможе вам у майбутньому.
Отже:
Тепла підлога - це ваша основна система опалення або просто комфортний підігрів?
Який характер і особливості того приміщення, де ви плануєте встановити систему?
Чи достатньо потужна ваша електрична мережа?
Наскільки «розумний» термостат вам необхідний?
Який вид теплоізоляції вам можна покласти? В цьому питанні варто звернути увагу на товщину вже укладеної підлоги, його покриття і пороги дверей.
Ну і одне з істотних питань - який вид нагрівального кабелю буде доступний вам за ціною?
Увага!!! Щоб уникнути непорозумінь, а також враховуючи підвищену пожежонебезпеку, ми не рекомендуємо застосовувати «теплі підлоги» в їх класичному виконанні в приміщеннях з дерев'яними підлогами.
Тепер розглянемо те, як влаштована система опалення «тепла підлога»?
«Тепла підлога» включає в себе два основних елементи:
Нагрівальний кабель - як нагрівальні елементи системи «тепла підлога» використовуються кабелі нагріву, з різними типами зовнішньої оболонки. Різниця між кабелями визначається наявністю, або відсутністю додаткової захисної оболонки, або металевого обплетення, яке використовується для заземлення. В цілому, кабель складається з: мідного провідника, поліетиленової ізоляційної оболонки, і зовнішньої термостійкої (до 100 ° С) ПВХ оболонки. Нагрівальний кабель має в собі основну і найважливішу частину конструкції, тому вимоги до його безпеки і надійності є на досить високому рівні.
Терморегулятор - управління системою «тепла підлога» виконується з допомогою терморегулятора. За словами експертів, розрізняють три типи терморегуляторів: механічний, електронний і програмований. Механічний терморегулятор - найбільш простий і недорогий прилад. В основі його роботи лежить принцип розмикання біметалічної пластини з контактами. Механічний терморегулятор не оснащується датчиком підлоги. Електронний пристрій більш точний, але в той же час, і більш складний. Працює на напівпровідникових схемах. Бувають варіанти, як з датчиком підлоги, так і без нього. Програмований, електронний терморегулятор найдорожчий, і складний прилад, з різного роду програмованими функціями: час роботи, температура в різний час роботи, програма роботи на термін до 7 днів.
Принцип дії роботи системи «тепла підлога» наступний: кабель укладається під бетонну стяжку, на яку можна покласти будь-яке підлогове покриття (паркет, лінолеум, плитку). Температуру нагрівання системи постійно відстежує і регулює система з терморегулятором (автоматично або вручну) і датчиком. При будь-якому виході з ладу кабеля можливо провести діагностику, незважаючи на те, що він розташовується під цементною стяжкою на глибині 30-50 мм.
Укладання системи «тепла підлога»
Як написано вище, система «тепла підлога» відрізняється швидкою і економічною установкою. Помилковою є думка, що монтаж теплої підлоги є шкідливим для здоров'я людини і нібито випромінює потужні електромагнітні хвилі. Завдяки сучасним новинкам в галузі безпечної електрики, можна з упевненістю встановити в будинку таку підлогу і не боятися випромінювання. Єдиним недоліком, який передбачає монтаж теплої підлоги, є надмірне використання електроенергії - але якщо є спеціальний терморегулятор, ви самостійно зможете контролювати режим температури і вимкнути обігрів, коли завгодно.