Каталог

Ua

Поради

Укладання мозаїки

16 Серпня 2018
7495
Укладання мозаїки

Скляна мозаїка і керамічна — найпопулярніші оздоблювальні матеріали. І це не дивно, бо ці матеріали відрізняються високими технічними характеристиками, а крім того - доступністю, різноманітністю колірної гами і можливістю використання на різних поверхнях.

Мозаїка — вражаюче мистецтво з найдавнішою у світі історією. Саме слово «мозаїка» прийшло до нас із латинської мови і перекладається як «посвячення музам». Всього для виготовлення мозаїки використовують чотири класичних матеріали: натуральний камінь, кераміка, скляні суміші і смальта, а зовсім недавно до них додали метал. Скляна мозаїка і керамічна — найпопулярніші оздоблювальні матеріали. І це не дивно, бо ці матеріали відрізняються високими технічними характеристиками, а крім того - доступністю, різноманітністю колірної гами і можливістю використання на різних поверхнях. А ось мозаїка зі смальти вже довгі роки залишається неповторним варіантом оформлення декоративних художніх панно, адже цей матеріал відрізняється особливою міцністю, насиченістю і яскравістю кольору. Бо камінь використовується, в основному, для створення підлогових зображень.

Як показує практика, професійна укладка мозаїки — це справжнє мистецтво створення складних композицій та орнаментів із різнокольорових маленьких мозаїчних «чипсів». Іноді один невірний крок може зруйнувати всю вашу клопітку роботу, оскільки мозаїка визнана дуже примхливим матеріалом, який не прощає навіть дрібних помилок. Тому перед початком укладання ми рекомендуємо вам уважно прочитати інструкції і по можливості дотримуватися їх, або ж звернутися за допомогою до фахівців.

Інструменти, необхідні для укладання мозаїки:

  • Будівельний міксер, який стане в нагоді вам для приготування сумішей (штукатурного розчину, стяжки, клею, фуґувальної маси)
  • Кельму, з усього різноманіття, бажано підібрати найзручнішу безпосередньо для вас
  • Гребінка — використовується для рівномірного нанесення клею на стіну. Тут треба звернути вашу увагу, що гребінки бувають різної довжини і з різною товщиною зубів. Як правило, для укладання мозаїки використовується гребінка з товщиною зубів 4мм
  • Рівень - необхідний для нанесення розмітки
  • Складаний метр
  • Кутник 90 градусів, який стане в нагоді для розмітки підлоги
  • Гумова терка для фуґування

Попередня підготовка поверхні

Підготовчі роботи з укладання мозаїки найкраще починати з підготовки підмурівка поверхні, позаяк мозаїка повинна наклеюватися лише на чисту, гладку і суху площину. Для цього поверхню рекомендується відшліфувати.

Порада! Якщо ви облицьовуєте басейн, то пам'ятайте про гідроізолюючий шар з армувальною сіткою.

Підготовка до укладання

Перед початком роботи рекомендуємо вам розкреслити поверхню, яка буде облицьовуватися, щоб потім правильно розташувати мозаїку. Для зручності роботи розташуйте три листа мозаїки на однаковій відстані одна від одної, зробіть виміри й отримані результати нанесіть на поверхню як по горизонталі, так і по вертикалі (в цьому вам допоможуть складаний метр і кутник). В результаті у вас повинна вийти сітка, на яку ви будете укладати мозаїчні листи.

Підготовка клею

Для укладання слід використовувати розчин, який підходить до вашого типу поверхні. При покупці проконсультуйтеся з фахівцем або продавцем-консультантом. Клейний склад готується відповідно до інструкції виробника. Наносити клей професіонали рекомендують за допомогою шпателя із зубцями заввишки близько 3,5-4 мм. Шар клею необхідно рівномірно розподілити на основі.

Порада! Для скляної мозаїки найкраще підходить клейна суміш білого кольору, інакше у мозаїки може з'явитися небажаний відтінок.

Приступаємо до укладання

Ну, а далі приступаємо до укладання. Тепер існує декілька видів мозаїчної плитки, найпопулярніші з них — мозаїка на паперовій основі та мозаїка на сітчастій основі. Для того, щоб здійснити правильну укладку мозаїчних «чипсів» необхідно дотримуватися правил для кожного типу, наведених нижче:

Укладання мозаїки на паперовій основі

Крок 1. Листи мозаїки слід прикладати до поверхні паперовою основою вгору. На поверхні використовуйте зубчастий шпатель для того, щоб розчин рівномірно розподілився. Чітко витримуйте відстань між листами, щоб шви були рівними.

Крок 2. Після того як ви закінчите укладання другої лінії, поверніться до першої і промокніть папір вологою губкою, поки вона не стане легко відставати від поверхні. Будьте максимально уважні та обережні, оскільки розчин на той час ще не застигне.

Крок 3. Тепер можна приступити до видалення паперу з мозаїки. Починати зняття паперу слід із верхнього кута і повільно вести папір по діагоналі, якнайближче до поверхні, щоб не зрушити мозаїчні «чипси».

Крок 4. Після видалення паперу вирівняйте плитку і шви маленьким шпателем. М'яко видаліть надлишки клею, поки він не засох.

Вирівняйте поверхню окремих «чипсів» легкими ударами терки з полістиролу. За таким ж принципом продовжуйте укладати інші лінії, поки не буде облицьована вся поверхня. Перед нанесенням затирання, залиште плитку на 24 години, щоб клейний розчин остаточно висох.

Укладання мозаїки на сітці

Для укладання мозаїки на сітці використовують трохи іншу технологію.

Використовуючи гумовий шпатель, м'яко натисніть на лист так, щоб тильна сторона мозаїчного листа (сітка зі скловолокна) рівномірно поринула в клейовий розчин. Приклейте лист до вже розміченій поверхні лицьовою частиною вгору, натискаючи гумовим шпателем. Важливо переконатися, щоб шви між листами відповідали відстані між мозаїчними «чипсами».

Закладення швів

Як вже йшлося вище, шви закладають не раніше, ніж через добу після укладання. Перш ніж починати цю операцію, необхідно акуратно вимити облицювальну поверхню, щоб видалити залишки клею. Шви затирають спеціальною сумішшю з кольорового затирання і латексної добавки. Провести видалення надлишків затиральної суміші необхідно вологою губкою, до того, як затиральний склад затвердіє, інакше потім це зробити буде дуже складно. Якщо на поверхні залишаться цементні забруднення, то для його видалення можна використовувати кислотний очищувач, але не раніше, ніж через тиждень після заповнення швів затиранням. Відразу після використання очищувача мозаїчну поверхню необхідно промити великою кількістю води.

Якщо мозаїку передбачається використовувати для облицювання басейну, то слід витримати 2-х тижневу перерву після затирання швів перед пуском води.

Коментарі
Всього коментарів: 0
  • Спочатку нові
  • Спочатку старі
написати відгук