Каталог

Ua

Поради

ТОП питання при виборі керамограніту

12 Липня 2018
7321
ТОП питання при виборі керамограніту

Питання і відповіді по керамограніту

Як доглядати за поверхнею з керамограніту?

Під час догляду за поверхнями з керамограніту уникайте частого застосування абразивних засобів (щіток з твердою поверхнею, паст і порошків, що містять абразивні частинки). Незважаючи на дуже високу твердість керамограніту, його поверхню, особливо поліровану, можна пошкодити абразивними частинками, які тверді, майже як керамограніт.

Потрібно враховувати, що бруд і, особливо, пісок, принесені з вулиці - це теж, свого роду, природний абразив. Не варто зволікати з їх прибиранням. Особливо це важливо для полірованих підлог.

Під час догляду за полірованим і напівполірованим керамогранітом спочатку бажано обробити його поверхню водовідштовхувальним розчином. Саме полірована поверхня більш схильна до впливу водних розчинів, ніж матова. Це пов'язано з тим, що в процесі полірування керамограніту відкриваються поверхневі мікропори, в які проникає забруднення. Через це в місцях, що мають більший ризик можливих забруднень, слід використовувати тільки матовий керамограніт.

Приклади різних забруднень і підбір оптимальних мийних засобів для їхнього прибирання:

  • Кава, чай, пиво, кока-кола, фруктовий сік, морозиво.

Змивати з допомогою слабкого розчину питної соди у воді. У разі сильного ступеню забруднення або засохлих плям, доведеться використовувати мийні засоби з лужним складом: їдкий натрій, хлор. Ці засоби також підходять у разі забруднення поверхні кров'ю, вином або жиром.

  • Смола, віск, клей, жувальна гумка, фарба, лак для нігтів.

Видаляйте ці речовини за допомогою розчинників типу бензину, ацетону, трихлоретину.

  • Вапно, цемент, залишки сумішів клею для плитки та затирки для швів, шпаклівка, іржа, нікотинові плями.

Видаляються кислотовмісними очисниками. При цьому слід особливу обережність приділяти міжплитковим швам. Кислота для них протипоказана.

Підлогу з полірованого керамограніту доцільно відразу ж промити спеціальними кислотовмісними розчинами. Вони знищують бруд в мікропорах полірованої поверхні і не дають матеріалу потьмяніти на перший час. Цю процедуру бажано провести протягом першого місяця експлуатації нової підлоги. Для цих цілей краще використовувати речовини на основі органічних кислот, які згодом змиваються водою. Засіб слід випробувати на непомітній ділянці покладеної плитки і перевірити, чи не псує він поверхню.

Тип захисту Рекомендовані засоби
Захист від появи плям
  • Glutoclean (Pufas, Німеччина) – засіб, яким просочують полірований керамограніт, який на тривалий час захищає поверхню плитки від забруднень і слідів використання.
  • FILA MP / 90 (Fila, Італія) - спеціальна просочувальна рідина, яка без утворення плівки на поверхні плиток запобігає проникненню плям в структуру керамограніту.
  • Litokol Gres Protector - водо- і олієвідштовхуючий захисний продукт проти плям для полірованого керамограніту.
Захист від проникнення масляних, жирових і рідких забруднень
  • MELLERUD (Німеччина) - просочення для керамограніту.
  • Litokol Gres Protector - оліє- і водовідштовхуючий захисний продукт проти плям для полірованого керамограніту.
Захист від проникнення вологи, олій і жиру
  • HYDREX - продукт на силіконовій основі, що забезпечує довготривалий захист.
  • Litokol Gres Protector - оліє- і водовідштовхуючий захисний продукт проти плям для полірованого керамограніту.

 

Подальший догляд за полірованим керамогранітом нескладний. Всі плями і забруднення можна видалити за допомогою простих засобів для догляду за керамічними поверхнями.

Тип плям Засіб для чищення Примітка
Регулярна (повсякденна) чистка підлоги, мильні розводи Спеціальні мийні засоби
  • Star 1 – розчин для регулярного очищення плиток (компанія Atlas Concorde, Італія).
  • Клінгарг-67 (Chemitex), мийні засоби не спричиняють підвищене піноутворення.
Жири, кава, морозиво, нікотин Розчинник або лужний миючий засіб
  • Star 3 - розчин на спиртовій основі для очищення плиток від всіх типів забруднення, особливо для видалення різних жирів (Atlas Concorde, Італія)
Вино Кислота (мийний засіб на основі кислот) або лужний мийний засіб
  • Star 3 (Atlas Concorde, Італія)
Іржа, цемент, гіпс, крейда, фломастер, маркер, машинна олія, фарба (чорнило), смола або емаль, сліди від гуми, воску, асфальту, епоксидних складів і клею. Розчинник
  • Detegres - кислотний розчин для первинного очищення плитки після укладання від надлишків суміш клею, цементу, затирки, а також для миття плиток в початковий період після укладання («Atlas Concorde, Італія);
  • Star 2 - спеціальний розчин для видалення слідів від гумових підошв («Atlas Concorde, Італія).
  • Скипидар, ацетон (розчинники на органічній основі).
Подряпини від металу, солі Спеціальний розчин
  • Star 2 - спеціальний розчин для видалення слідів від гумових підошв, металевих предметів, солей («Atlas Concorde, Італія).
Кока-кола, фруктовий сік Оксидант (окислювач)
  • Перекис водню

 

Полірований керамограніт має міцну, але нестійку до подряпин і точкових ударів поверхню. Тому під час догляду за матеріалом потрібно уникати механічних пошкоджень, оберігати поверхню плитки від ударів важкими предметами.

В процесі експлуатації полірованого керамограніту, його поверхня піддається впливу абразивних речовин, які приносять ззовні на підошві взуття. Щоб якомога довше зберегти властивості і гарний зовнішній вигляд відполірованої поверхні, радимо використовувати ворсисті мати коло входу в приміщення з полірованим керамогранітом. Крім того, необхідно пам'ятати, що полірований керамограніт, як і природний камінь або будь-яка інша полірована поверхня, володіє підвищеним ковзанням при попаданні на його поверхню вологи або снігу. Під час прибирання полірованої поверхні, потрібно уникати застосування абразивних засобів (абразивних щіток). Краще під час прибирання користуватися чистою ганчіркою і звичайним пилососом з м'якою щіткою.

Не можна допускати тривалого контакту полірованого керамограніту з плямами від речовин з інтенсивними кольорами (кава, міцний чай, вино, соки, жир, сліди від взуттєвих підошов різного хімічного складу). Потрібно одразу ж прибрати пролиті на керамограніт вищевказаних плямоутворюючі речовини.

У разі недотримання правил щодо укладання і догляду за полірованим керамогранітом, завод-виробник не несе відповідальності за збереження зовнішнього вигляду полірованих плит.

Сергій Верхацький 

 

Чи існує спеціальна плитка для підлоги в гаражі, яка здатна витримувати вагу автомобіля чи можна використовувати звичайну для підлоги?

Є така плитка - керамограніт (технічний грес). Це непористий і надзвичайно міцний облицювальний матеріал, який складається з суміші високоякісних глин (каолінових та інших) з додаванням польового шпату, кварцу, натуральних мінеральних пігментів-барвників і оксидів металів. Підготовлену суміш обпалюють в спеціальних печах тунельного типу при температурі від 1200 до 1300 градусів. Керамограніт дуже міцний і чудово підійде для облицювання підлоги в гаражі. Його також успішно використовують і для зовнішніх робіт. Укладаючи керамограніт перед гаражем і в його приміщенні, потрібно звернути увагу на товщину плитки. Для повної впевненості вибирайте грес товщиною не менший за 12 мм. Крім того, необхідно забезпечити жорстку підкладку, щоб плитка не просідала («грала») під вагою автомобіля.

Сергій Верхацький 

 

Які засоби побутової хімії потрібно використовувати для прибирання, щоб керамограніт блищав?

Для чищення і догляду за керамогранітом можна використовувати засоби фабрики "MIRA". Правильно доглядати за керамогранітом потрібно з моменту укладання: після фуговання швів необхідно очистити плитку і протерти шви вологою губкою, при цьому можна використовувати зазначені засоби для чищення.

Сергій Верхацький 

 

Коментарі
Всього коментарів: 0
  • Спочатку нові
  • Спочатку старі
написати відгук