Каталог

Ua

Довідник стилів

Стиль фахверк в інтер'єрі: німецька практичність та затишок

30 Січня 2020
3674
Фото - Стиль фахверк в інтер'єрі: німецька практичність і затишок

Дивовижна чарівність середньовічної Європи багато в чому виткана з непередаваного архітектурного стилю. Самобутні каркасні будиночки – відмінна риса Німеччини. І заслуга цього – стиль фахверк. Практичність, універсальність, презентабельний зовнішній вигляд не позбавляють його популярності і зараз. Чим бере за душу німецький стиль в інтер'єрі та як домогтися його автентичності, розберемося з «АГРОМАТ».

Історія виникнення

Своєю появою фахверк зобов'язаний Західній Європі. Перший такий будиночок був побудований в Німеччині в XV столітті. Конструкція була донезмоги простою: скріплені між собою балки, розміщені під різними кутами. Отвори, що утворювалися між балками, заповнювали глиною, пізніше – каменем, деревиною і цеглою.

Особливості стилю

Головна особливість будинків в стилі фахверк – відсутність капітальних стін. Основою служать ті самі балки, з'єднані в міцний дерев'яний каркас. В середні віки, коли Європа була охоплена війнами і завоюванням територій, це було дуже доречно. Зруйновані після нападок ворогів будинки відновлювалися досить швидко.

Ще одна особливість німецького стилю – гострий похилий дах і зовнішня обробка. Облицювання ніколи не приховує несучих балок. Навпаки – розміщені під різними кутами, вони служать її унікальним декором.

Функціональність і практичність будинків із середньовічними традиціями полюбилася не тільки німцям. Фахверк розповсюджувався далеко за межі Німеччини, підкоривши Англію, Австрію, Швейцарію. І сьогодні він є одним з найбільш запитуваних стилів серед тих, хто полюбляє оригінальні споруди. Правда, технології взяли своє – простір між балками давно не заповнюють глиною, віддавши перевагу енергоефективним сендвіч-панелям і утеплювачам. Більш того – конструкції з дерева можуть монтувати поверх штукатурки, домагаючись потрібного ефекту. Усередині зонування часто роблять за допомогою гіпсокартону.

Прилеглу до будинку територію оформляють, використовуючи керамограніт для вулиці. Особлива цінність – ландшафтний дизайн. «Зелений мінімум» – наявність клумб або газонів.

Особливості оформлення приміщень

Внутрішнє оздоблення будинків в стилі фахверк – це високі стелі, велика кількість світла і повітря, використання натуральних матеріалів. Стіни можуть бути обшиті деревом, прикрашені фактурною штукатуркою, пофарбовані або обклеєні шпалерами під фарбування. Плитка для кухні буде доречною – в хід піде керамограніт під камінь, дерево, а також однотонні варіанти без яскравих малюнків і панно.

Неповторність стилю додає панорамне скління. Автентична особливість – безліч маленьких віконець. Сьогодні вона дотримується не завжди – кількість і розмір вікон не регламентуються – вони можуть бути навіть на стелі.

Головне правило – світлі стіни повинні поєднуватися з темними декоративними балками. Ці елементи можна поміняти ролями, пофарбувавши в світлий дерев'яні конструкції.

Оформлення підлоги – також з акцентом на натуральність. Паркет, ламінат, натуральний камінь будуть доречними. Дорого виглядає, але при цьому доступна за ціною керамогранітна плитка. Сьогодні виробники пропонують колекції з різноманітними імітаціями – під дерев'яну дошку, мармур, бетон. Розкладка квадратної плитки, як правило, без декору – із серії «простота – наше все».

Вибираємо оздоблювальні матеріали

При виборі оздоблювальних матеріалів для дотримання німецького стилю досить запам'ятати основні правила.

      • Плитка для підлоги під дерево – найкращий варіант, що поєднує в собі оптимальну ціну, простий догляд, якість і довговічність. Плитка для підлоги також може мати потертості – штучно зістарені предмети властиві стилю фахверк.
      • Підказка для тих, хто сучасні технології цінує більше історичних фактів і закономірностей – фасад будинку може облицьовуватися цеглою або клінкерною плиткою.
      • Плитка для каміна – під камінь, цеглу або кахлі.
      • Максимум натуральних матеріалів або їх імітації – головна риса, яка характеризує фахверк.

Вибираємо меблі

Меблі в інтер'єрі мають бути простими і практичними. Дерев'яні шафи і гарнітури, масивні ліжка з узголів'ям з натурального дерева, дивани з щільною оббивкою і підлокітниками будуть гармонійними в будинках в німецькому стилі. Вітаються різьблені елементи, декупаж, штучно зістарені предмети.

Не перевантажуйте інтер'єр меблями. Пам'ятайте, що він повинен бути наповнений повітрям і давати свободу пересування.

Організація освітлення

Велика кількість світла – те, без чого неможливий фахверк. Днем будинок буде потопати в ньому завдяки великим вікнам. Вечірньої пори ця місія покладається на всілякі торшери, бра і світильники. Хороше рішення – м'яке різнорівневе світло. Допускається використання інтер'єрних свічок. Головне – вибирати гармонійні свічники.

Не забудьте організувати додаткове освітлення над вбудованою раковиною у ванній кімнаті. Світло може грати з плиткою для ванної, створюючи на ній відблиски і дивовижні силуети.

Відгуки та коментарі

Відгуки про будинки в стилі фахверк тільки позитивні. Звичайно, за однієї умови – якщо будівлю зводили та оформляли з дотриманням всіх правил. Німецький стиль створений для заміських будинків, дач, сільських будиночків – тут він як еталон гармонії і затишку.

Оформити в цьому стилі квартиру складніше, проте шкурка варта вичинки. Власники житла в такому стилі відзначають: оду дизайну і затишку чують щоразу, коли приймають гостей.

Яку колірну гамму вибрати?

Спокійні пастельні тони – відмінна риса німецького стилю. Вітаються будь-які варіації бежевого – це може бути класичний беж, колір слонової кістки або топленого молока. Персиковий, пісочний, світлі відтінки сірого також органічно будуть виглядати в такому інтер'єрі.

Добре підійдуть палітри коричневого, гірчичного, теракотового. А ось яскраві химерні відтінки з серії «вирви око» під забороною – з натуральністю фахверка вони створять дисонанс.

Як правильно декорувати приміщення?

Для декорування сміливо використовуйте текстиль, плетені меблі і аксесуари, ковані елементи. Німецький стиль складно уявити без мистецтва – картини і всілякі композиції підуть на ура. Квіти у вазонах і тематичних горщиках також будуть актуальними.

Сімейні фото, полки з домашньою бібліотекою, камін у вітальні та важкі штори – фішка інтер'єру в стилі фахверк. Декором можуть служити і аксесуари для ванної кімнати. Підібрані в єдиному стилі паперотримач з кришкою, кошик, мильниця і дозатор для рідкого мила створять свій ансамбль. Важливі всі деталі – гачки, сушитель для рушників, настінний тримач і двовентильний змішувач можуть стати саме тими родзинками, без яких інтер'єр не буде цілісним і неповторним.

Відео - Керамічна плитка під дерево
Коментарі
Всього коментарів: 0
  • Спочатку нові
  • Спочатку старі
написати відгук