Душова кабіна — це сантехнічна споруда, яка дозволяє замінити класичну ванну. Її головна перевага — наявність стінок, які запобігають розбризкуванню води під час водних процедур. При цьому практично в кожній кабіні є набір додаткових змішувачів, що виконують функції масажу, тропічного душу, класичної лійки тощо. При цьому монтаж простий, а місця він займає набагато менше.
Бренди, що заслуговують на довіру
Щоб купити душову кабіну в Україні, ознайомтесь із каталогом на сайті магазину Агромат. У ньому представлені моделі різних брендів з Німеччини, Італії, Польщі та інших країн, а також українські виробники:
- AM PM — німецько-італійська компанія, яка багато років займається виробництвом якісної сантехніки на європейському ринку. Головний принцип — випускати ексклюзивні речі за доступними цінами.
- Huppe — перевірений німецький бренд, що випускає безпечну та стильну продукцію. Відмінною рисою душових кабін можна вважати скляні частини, виготовлені з безуламкового матеріалу.
- IDO — бренд родом із Фінляндії, який вважається практично монополістом на фінському ринку. Виробляє сувору та лаконічну сантехніку в скандинавському стилі.
- Kolo — польська компанія, що виготовляє сантехнічні вироби відповідно до європейських стандартів якості.
- Liberta — українська фірма, яка завдяки якості продукції та відповідності всім сучасним тенденціям успішно вийшла на європейський ринок.
Душова кабіна з піддоном або без — особливості
Залежно від комплектації можна купити душову кабіну з піддоном або без нього. У кожного з цих варіантів є свої переваги.
- З піддоном. Класичний варіант, який не вимагає складного підходу до установки. Він передбачає монтаж піддона з різних матеріалів (акрилу, кераміки, штучного каменю) та встановлення в нього скляних стін. З таким виробом у комплекті йде сифон, який приєднується до каналізації та забезпечує відтік води. Мінусом цієї конструкції можна вважати зовнішній вигляд, який необхідно поєднувати з інтерʼєром.
- Без піддона. Якщо вам сподобалася така душова кабіна, купити її та самостійно встановити у готову ванну кімнату не вийде. Під неї потрібно особливим чином укладати підлогу, щоб отримати нахил під стік. При цьому під цією зоною краще передбачити утеплення, а злив відбувається у спеціальний ґратчастий трап. Однак, при всій складності установки, основна перевага таких кабін — лаконічний і самодостатній вигляд, який можна ідеально вбудувати в будь-який дизайн.
Якщо ви вирішили оновити косметичний ремонт та поміняти сантехніку, варто віддати перевагу класичному варіанту. Підбір панелей на піддоні дозволяє гармонійно вписати його в інтер'єр.
Можливі варіанти форми
Виробники випускають моделі з безліччю конфігурацій:
- квадратна — класичний варіант, який найчастіше встановлюється в кутку кімнати;
- прямокутна — від квадратної відрізняється габаритами, вона більш простора;
- п'ятикутна — підходить для кімнати з асиметричним інтер'єром;
- чверть кола — встановлюється в кутку, але краще виглядає в невеликих приміщеннях.
Форму, як і розмір, варто вибирати на етапі планування обстановки у кімнаті, щоб чітко розуміти обсяг можливого простору. Від цього залежить ціна душової кабіни.
Тип відкриття — який краще вибрати
Кабіна може бути обладнана таким типом дверей:
- розсувними — підійдуть для маленьких кімнат, оскільки значно економлять місце;
- розстібними — вимагають додаткового простору.
При цьому за довговічністю чи візуальною привабливістю ролики не відрізняються від петель.
Варіанти скла
Дверцята найчастіше виконуються із загартованого скла (пластик практично не використовується, оскільки має безліч недоліків). Однак скло може бути різним:
- матове — непрозоре скло забезпечує повну приватність;
- тоноване — затемнює людину, яка знаходиться всередині;
- прозоре — така душова кабіна не забезпечує приватності.
При цьому тоновані стекла добре підходять для невеликих приміщень, оскільки візуально збільшують простір.
Якщо вам знадобилася душова кабіна, можна купити її з доставкою по Україні. Її терміни розраховуються з урахуванням регламенту пошти, наприклад, у межах Києва її доставлять за 1-2 дні.